Франция победи Великобритания с 21-0 и спечели световната титла по ръгби в LA Sevens
Снимка: france24.com
France 24 News | 2024-03-04 | 06:06:19

Франция победи Великобритания с 21-0 в шампионатния мач в неделя, за да спечели титлата от Световната серия по ръгби SVNS в Лос Анджелис, завършвайки звезден дебют за Антоан Дюпон.

Опитът на Антоан Зегдар и реализирането на Стивън Парез-Едо Мартин в седмата минута издигнаха Франция напред със 7-0 на полувремето.

Мартин реализира собствения си опит в деветата минута за аванс на Франция с 14-0 и Тео Форние добави опит в 13-ата минута и го преобразува, за да подпечата шампионата на Франция.

Короната отбеляза триумфален дебют във формата за бивш световен ръгбист на годината Дюпон, капитан на Франция от 15 мача и халф в схватка.

Дюпон премина към седмица в опит да се състезава за олимпийското злато в Париж по-късно тази година.

Той дебютира миналия уикенд, когато Франция завърши трета във Ванкувър и помогна за доставянето на първата титла на отбора за сезона.

В по-ранния полуфиналите, Франция удържа Ирландия с 26-24, докато Великобритания победи Испания с 10-7.

Франция напредна, когато Били Дардис от Ирландия пропусна да реализира, след като Тери Кенеди отбеляза втория си опит в 15-ата минута.

Раян Ребадж направи опит и три реализации за Франция, която също имаше опити от Зегдар, Дюпон и Полин Рива.

Французите бяха овладели 26-12, преди Зак Уорд и Кенеди да ударят в последните минути, за да изведат ирландците наблизо.

В другия полуфинал опитът на Роби Фъргюсън в петата минута даде преднина на Великобритания с 5-0 на полувремето, а Алекс Дейвис добави още един в деветата минута, което направи разликата.

Тобиас Сайнц-Трапага отбеляза гол опит за испанците в 12-ата минута и Хуан Рамос добави реализация, но беше твърде малко и твърде късно.

Във финала при жените Михаела Блайд вкара три опита, за да победи втората Нова Зеландия над лидера в серията Австралия 29- 14.

На полуфиналите австралийците изместиха Съединените щати с 26-19, а кивитата елиминираха Канада с 31-12.